2015/10/08

Представники УЦРФІН взяли участь у Одеському Фінансовому Форумі

Голова Правління УЦРФІН Олексій АТРОЩЕНКО та Директор Асоціації Олександр САХАРЕНКО взяли участь у Одеському Фінансовому Форумі, що проходив з 24 по 25 вересня 2015 р.

Під час Форуму представники УЦРФІН, зокрема, провели переговори з Дмитром ШИМКІВИМЗаступником Глави Адміністрації Президента України з питань адміністративних, соціальних та економічних реформ; координатором Нацради реформ при Президентові України. В ході переговорів були представлені ключові напрями діяльності та основні задачі Асоціації, озвучені основні проблеми, з якими стикаються Форекс-компанії в Україні, зокрема, обумовлені відсутністю регулювання Форекс-діяльності та заборони фінансових пірамід. З боку Асоціації була висловлена готовність взяти участь у діяльності Нацради реформ у частині, яка стосується розвитку ринків фінансових послуг та похідних фінансових інструментів. Ініціатива УЦРФІН була підтримана Д. ШИМКІВИМ, який, у свою чергу, запропонував налагодити більш тісні контакти з керівництвом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка відповідальна за даний напрям у Раді, та спрямовувати через неї свої пропозиції.

В ході зустрічі з керівником української філії Асоціації фахівців фінансових ринків (ACI Ukraine) Павлом КОЗАКОМ обговорювалася ситуація з розробкою та ухваленням законодавства щодо регулювання ринків похідних фінансових інструментів, а також заборони фінансових пірамід. Було прийнято рішення про підтримку постійних робочих контактів між асоціаціями з метою обміну думками та експертизою, а також координації дій при обговоренні змін нормативно-правової бази.

Оцінюючи захід, О. САХАРЕНКО відзначив найвищий представницьки55f8069bdcafbй рівень Одеського фінансового форуму. Організатори заходу спромоглися зібрати в одному місці керівників структур, що завдають вирішального впливу на розвиток фінансової системи і ринку фінансових послуг України: регуляторів, міжнародних фінансових організацій, найбільших банків, учасників фондового ринку, бізнес-асоціацій, а також вітчизняних та іноземних експертів. Це забезпечило достатньо високий рівень дискусії та питань, що піднімалися.

В рамках форуму були порушені такі важливі для розвитку фінансової системи України проблеми як:

– макроекономічна та фінансова ситуація в Україні;

– перспективи економічного зростання та фінансової стабільності України;

– інфраструктурна реформа ринків капіталу України;

– розвиток фінансових інструментів, формування локального інвестора;

– позабіржовий ринок валюти, свопів і деривативів, впровадження стандартів ISDA/GMRA.

Зокрема, було вказано, що розвиток ринку деривативів та ухвалення відповідного законодавства є необхідним чинником стабілізації фінансової системи України, зниження ризиків для фінансово-кредитних установ, інституційних та приватних інвесторів. На думку учасників дискусії, на сьогодні сформувалися усі умови для розробки необхідної нормативно-правової бази, а також імплементації міжнародних стандартів і практик ISDA, ACI та ін.

УЦРФІН буде у подальшому брати участь у подібних заходах з метою розширення співробітництва Асоціації та її компаній-членів з регуляторами та учасниками ринку фінансових послуг та інструментів, обміну думками та експертизою для створення регуляторного та інформаційного середовища, що сприятиме повноцінному розвитку Форекс-бізнесу в Україні.