2015/05/26

УЦРФІН взяла участь у Другому міжнародному Форекс Конгресі

FX_Congress_Logo23 квітня 2015 року у м. Москва (РФ) відбувся Другий міжнародний Форекс Конгрес, в якому взяли участь представники найбільших Форекс-компаній, що оперують на пострадянському просторі, регуляторів, кредитно-банківських установ, науково-експертного середовища, асоціацій, громадських організацій та ЗМІ.

В ході Конгресу були обговорені актуальні проблеми Форекс-бізнесу, зокрема ризики, пов’язані із нестабільністю на валютних ринках та загальноекономічними проблемами у регіоні, валютні та інші обмеження тощо. Були розглянуті питання взаємодії Форекс-компаній з банківськими установами, платіжними системами та еквайєрами, новинки програмного забезпечення та аналітичних систем, питання маркетингу, реклами, рейтингування тощо.

Ключовою дискусією форуму стало обговорення нормативно-правового регулювання Форекс-бізнесу, що було викликано ухваленням в грудні 2014 року федерального закону РФ №460 щодо регулювання дилерської діяльності на ринку Форекс, робота над яким тривала кілька років. В ході тематичної панелі учасники обговорили практику застосування закону та шляхи його подальшого вдосконалення.

Слід відзначити, що запропонована у РФ модель регулювання відрізняється від європейської. Зокрема, обмежено доступ до Форекс-бізнесу юридичних осіб-нерезидентів, їх представництв та філій; передбачено обмеження кредитного плеча, інструмент CFD (контракт на різницю) передбачено лише щодо валютних пар, а не інших базових активів. Таким чином, російська модель є цікавою для аналізу, але не може бути реалізована в Україні через не відповідність вимогам і правилам ЄС.

У своєму виступі на тематичній панелі Голова Правління Асоціації УЦРФІН Олексій АТРОЩЕНКО ознайомив учасників із можливими шляхами регулювання Форекс-бізнесу, що наразі обговорюються в Україні. Зокрема, було відзначено, що в результаті підписання і ратифікації Угоди про Асоціацію із ЄС, Україна зобов’язалася адаптувати своє законодавство до норм ЄС у сфері фінансових інструментів та фінансових послуг, зокрема норми директив ЄС щодо ринків фінансових інструментів (MiFID (Markets in Financial Instruments Directive)) та її оновленого варіанту MiFID-2, що набуде чинності 03 січня 2017 року.

«Таким чином, в Україні повинно бути ухвалене законодавство відносно похідних фінансових інструментів (деривативів), що має містити інструменти, якими оперує Форекс-бізнес, зокрема контракт на різницю (CFD)). У відповідність з нормами ЄС мають бути також приведені питання ліцензування Форекс-брокерів та запроваджений механізм саморегулювання. На сьогодні до Верховної Ради був поданий проект Закону 2290 «Про діяльність Форекс-ділерів в Україні», який потребує детального аналізу на відповідність європейським та міжнародним нормам. В той же час, з метою врахування позиції всіх зацікавлених сторін планується створення робочої групи із доопрацювання законопроекту, у роботі якої УЦРФІН візьме активну участь», – наголосив голова правління УЦРФІН.

Повний текст презентації до доповіді Олексія АТРОЩЕНКО (російською мовою).

Більш детальна інформація про Конгрес – за посиланням http://fxcongress.ru/